Papara: Finansal HizmetlerPaparaÜcretsiz - In Google Play
Görüntüle

İstanbulkart yüklemeni Papara hesabından yap, yolda kalma!

Papara ile dilediğin zaman İstanbulkart'ına bakiye yükle.
İstanbulkart'ını Papara hesabına kaydet, yüklemeni yap,
geçmiş işlemlerini kolayca görüntüle.

Papara Hesabı Aç

Papara hesabımdan İstanbulkart'ıma nasıl bakiye yüklerim?

Papara hesabından İstanbulkart'ına bakiye yüklemek çok kolay! Hesabına İstanbulkart'ını tanımlayarak anında bakiye yükleme talimatı verebilirsin.

Papara ile kullanabileceğin diğer ulaşım kartlarını yakından tanı.

Sıkça Sorulan Sorular

Ödemeler > İstanbulkart menüsünden herhangi bir ek ücret ödemeden İstanbulkart’ına bakiye yükleyebilirsin.  

İstanbulkart’ına yükleme talimatı verdikten sonra, işlemin İstanbulkart sayfasında Bekleyen İşlem olarak görünür. İstanbulkart’ın için verdiğin yükleme talimatını tamamlamak için:
  • Bekleyen İşlem butonuna tıkla. 
  • Açılan sayfada Bekleyen Talimatı Yükle butonuna basarak işlemini herhangi bir yükleme noktasına gitmeye gerek kalmadan telefonunun NFC özelliği ile tamamlayabilirsin.
  • Eğer telefonun NFC desteği yoksa İstanbulkart'ını otomatik dolum cihazına ya da akıllı duraklardaki talimat yükleme noktalarına okutarak yüklemeni tamamlayabilirsin.

Ödemeler > İstanbulkart menüsünden İstanbulkart’ının ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarasını veya arka yüzünde bulunan 04’le başlayıp 80’le biten 14 haneli seri numarasını girerek yükleme yapabilirsin.

Dilersen uygulama üzerinden Kare Kodu Tarat diyerek İstanbulkart'ının arkasında yer alan kare kod ile İstanbulkart numaranı girerek yükleme yapabilirsin.

NFC destekli Android ve iOS cihazlarda İstanbulkart'ının numarasının otomatik olarak algılanması için İstanbulkart'ını telefonuna dokundurman yeterli. 

Yükleme talimatından önce İstanbulkart'ının mevcut bakiyesini görüntüleyebilir, ihtiyacına göre yükleme yapabilirsin. Yüklemek istediğin tutar Türk Lirası hesap bakiyenden düşer.


Birkaç saniyede hesap aç

Ücretsiz Papara hesabını saniyeler içinde açıp hemen kullanmaya başlayabilirsin.

Papara Hesabı Aç