Papara: Finansal HizmetlerPaparaÜcretsiz - In Google Play
Görüntüle

Kategoriler

YükleniyorLütfen bekle…

Papara Card>Harcama Bölüştür özelliği nasıl çalışır?

Harcama Bölüştür özelliği nasıl çalışır?

Papara’nın Harcama Bölüştür özelliğini Papara Card ile yaptığın harcamalarda kullanabilirsin.

Harcamanı arkadaşların arasında bölüştürmek için Harcama Bölüştür menüsünden veya harcama üzerinde yer alan Harcama Bölüştür hızlı aksiyon butonuna tıklayarak;

  • Bölüştürmek istediğin harcamayı belirle,
  • Harcamayı bölüştürmek istediğin arkadaşlarını hızlı bağlantılarından seçerek ya da cep telefonu numarasını girerek ekle.
  • Harcama tutarı, eklediğin kişiler arasında otomatik olarak eşit şekilde bölüştürülür. Dilersen bölüştürülen tutarı Düzenle butonuna tıklayarak değiştirebilirsin. Yaptığın değişiklikle birlikte kalan tutar, diğer kişiler arasında tekrar otomatik olarak eşit şekilde bölüştürülür.
  • Bölüştürme işlemini onayladıktan sonra seçtiğin kişilere belirlediğin tutarda para isteği gönderilir.
  • Giden para isteklerini Harcama Bölüştür > Giden İstekler sayfasından kontrol edebilirsin. Tamamlanmamış istekler Aktif İstekler altında yer alır.
  • Dilersen gönderdiğin istek için Hatırlat butonuna tıklayarak istediğin kişilere hatırlatma yapabilirsin.
  • Para isteğin onaylandığında tutar hesabına yatar ve sana bilgilendirme yapılır.
  • Para isteği giden herkesten cevap alındığında bölüştürme işlemin için hesaplaşma bilgilendirmesi yapılır. Hesaplaşılan bölüştürmeleri Harcama Bölüştür > Giden İstekler > Tamamlanan İstekler altında görebilirsin.

Unutma, bölüştürme yapacağın kişiler arasında otomatik olarak sen de yer alırsın, dilersen kendini bölüştürmeden çıkarabilirsin.

Sana gelen bölüştürme isteklerini 
Harcama Bölüştür > Gelen İstekler > Aktif İstekler sayfasından kontrol edebilirsin. Cevapladığın istekleri Tamamlanan İstekler altında görürsün.

Benzer Sorular

Aradığın sorunun yanıtını bulamadın mı?

Paparalıların deneyimlerinden faydalan. Topluluk sayfasında kullanıcılarımız birbirine sorular soruyor, yanıtlıyor. Sen de katıl.

Topluluk'a Sor