PaparaPaparaÜcretsiz - In Google Play
Görüntüle
Papara Logo

Paran son teknolojiyle korunsun

Papara geliştirdiği birçok güvenlik önlemiyle hesabını her türlü kötü kullanıma karşı korumayı hedefler. Anlık bildirimler ile her işleminden haberdar olmanı sağlar.

Papara’nın gelişmiş gizlilik önlemleri ile hesap bilgilerini gizle, tanımadığın kullanıcıları engelle. Kartını dilediğin zaman kullanıma açıp kapa, güvenle harcama yap.

Tüm işlemler kayıt altında

Papara; T.C. Merkez Bankası, Mali Suçlar Araştırma Kurulu ve bağımsız denetim firmaları tarafından düzenli olarak denetlenen lisanslı bir elektronik para kuruluşudur.

Papara, 6493 sayılı Kanun gereğince her bir Papara kullanıcısının hesap bakiyesinin %100 nakit karşılığını T.C. Merkez Bankasında tutmakla yükümlüdür. Kullanıcı bakiyelerinden faiz geliri elde edemez ve faydalanamaz.

Kartını sen yönet

Papara Card’ının özelliklerini mobil uygulamadan tek tuşla yönetebilirsin. Kartına harcama limiti belirleyebilir, dilediğin zaman kullanıma kapatabilirsin. Kalabalık ortamlarda rahat etmek için temassız özelliğini devre dışı bırakabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kimlik doğrulaması yapılmış bir Papara hesabını, hesap sahibinden başka bir kişiye kullandırmak ülkemiz kanunlarına göre bir suçtur.

Hesabında üçüncü kişilerin gerçekleştirdiği işlemlerin tüm yasal sorumluluğu sana ait olacaktır. Papara hesabınla ilişkili şüpheli işlemler tespit edilirse bu işlemleri senin yaptığın kabul edilir, adli veya cezai yaptırımlarla karşılaşabilirsin. Bağlı olduğu kanun ve yönetmelikler gereği Papara, hesapları üzerinde gerçekleşen işlemleri izlemek ve şüpheli işlemleri bildirmekle yükümlüdür.

Bunlara ek olarak, eğer hesabının bir başkası tarafından kullanıldığı fark edilirse hesabın kalıcı olarak kapatılır ve bundan sonra Papara'da onaylı hesap kullanamazsın.

Papara, 6493 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş lisanslı bir elektronik para kuruluşudur ve faaliyetlerini T.C. Merkez Bankası denetiminde yürütmektedir. 

Kullanıcılarımıza ait tüm bakiyeler Merkez Bankası nezdinde açılan hesaplarda korunmaktadır.

Papara kanunen kullanıcı bakiyelerini işletemez, bakiyelerden faydalanamaz ve faiz elde edemez.

Papara’da hiçbir koşulda seni arayarak kullanıcı adını veya şifreni sormayız, telefondan tuşlama yapmanı istemeyiz. Uygulamaya giriş yaparken kullandığın SMS şifresini asla sormayız.

Papara'ya ait olan 0850 340 0 340 numaralı kullanıcı destek merkezi telefonu dışında sana ulaşarak Papara'dan aradığını söyleyen kişileri dikkate alma ve kendine ait hiçbir bilgiyi paylaşma.

Bu tür şüpheli bir durumla karşılaşırsan kişisel ve hesap bilgilerini asla paylaşma ve konuyu lütfen bize ilet. Ayrıca kendisini savcı, polis veya herhangi bir kamu görevlisi olarak tanıtan ve bilgilerini talep eden kişilere de kesinlikle itibar etme.

Bir finansal ödeme kuruluşu olarak Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terör Finansmanının Önlenmesine dair yönetmelikler uyarınca, KVKK’nın “Kanunlarda açıkça öngörülmesi” şartına dayalı olarak bilgilerini 10 yıl süre ile denetime hazır bulundurulacak şekilde saklamakla yükümlüyüz.

Papara hizmetlerini tarafına sağlamayı bıraktıktan sonra bilgilerini kesinlikle gerekenden uzun süre saklamayacağımızı bilmeni isteriz.

Daha fazla bilgi

Güvenliğin için lütfen dikkat et.

Papara hiçbir zaman kullanıcılarının şifrelerini soran, kişisel bilgilerini
talep eden veya güncellenmesini isteyen e-postalar göndermez.