Papara: Finansal HizmetlerPaparaÜcretsiz - In Google Play
Görüntüle

Paran son teknolojiyle korunsun

Papara geliştirdiği birçok güvenlik önlemiyle hesabını her türlü kötü kullanıma karşı korumayı hedefler. Anlık bildirimler ile her işleminden haberdar olmanı sağlar.

Papara’nın gelişmiş gizlilik önlemleri ile hesap bilgilerini gizle, tanımadığın kullanıcıları engelle. Kartını dilediğin zaman kullanıma açıp kapa, güvenle harcama yap.

Tüm işlemler kayıt altında

Papara; T.C. Merkez Bankası, Mali Suçlar Araştırma Kurulu ve bağımsız denetim firmaları tarafından düzenli olarak denetlenen lisanslı bir elektronik para kuruluşudur.

Papara, 6493 sayılı Kanun gereğince her bir Papara kullanıcısının hesap bakiyesinin %100 nakit karşılığını T.C. Merkez Bankasında tutmakla yükümlüdür. Kullanıcı bakiyelerinden faiz geliri elde edemez ve faydalanamaz.

Kartını sen yönet

Papara Card’ının özelliklerini mobil uygulamadan tek tuşla yönetebilirsin. Kartına harcama limiti belirleyebilir, dilediğin zaman kullanıma kapatabilirsin. Kalabalık ortamlarda rahat etmek için temassız özelliğini devre dışı bırakabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Papara'yla yaşadığın bir ihtilaf durumunda konu hakkında Papara'ya yazılı başvuru gerçekleştirdiysen ve bu başvuru 20 gün içerisinde yanıtlanmamışsa, olumsuz yanıtlanmışsa veya verilen yanıtı yeterli bulmadıysan Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (“TÖDEB”) Bireysel Müşteri Hakem Heyetine İlişkin Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik uyarınca yanıt tarihinden itibaren 60 gün içerisinde konuyla ilgili TÖDEB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti’ne başvurma hakkın var.

Başvuru formuna aşağıdaki linkten veya todeb.org.tr sitesinden ulaşabilirsin. İlgili bilgileri doldurup gerekli belgelerin yükleyerek formu todeb.org.tr adresi üzerinden elektronik olarak iletebilirsin.

todeb.org.tr/hakemheyetibasvuruformu/

Hakem Heyeti’ne başvuru ile ilgili tüm detaylı bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsin.

Bireysel Müşteri Hakem Heyeti ve Başvuru Süreci Hakkında Bilgilendirme Broşürü (PDF)

Papara, 6493 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş lisanslı bir elektronik para kuruluşudur ve faaliyetlerini T.C. Merkez Bankası denetiminde yürütmektedir. 

Kullanıcılarımıza ait tüm bakiyeler Merkez Bankası nezdinde açılan hesaplarda korunmaktadır.

Papara kanunen kullanıcı bakiyelerini işletemez, bakiyelerden faydalanamaz ve faiz elde edemez.

Eğer sana para isteği veya bölüştürme isteği gönderilmesini istemiyorsan Ayarlar > Gizlilik Ayarları > Para İsteği ve Bölüştürme adımından ayarını kapalı hale getirebilirsin. Bunu yaptığında diğer kullanıcılar senden para isteyemez ve sana bölüştürme isteği gönderemez.

Sormak istediğin sorular ya da destek almak istediğin konular olursa bize 0850 340 0 340 numaralı telefondan ya da destek@papara.com e-posta adresinden üzerinden ulaşabilirsin.

Gizli Mod özelliği kalabalık ortamlarda Papara bakiyeni ve işlem tutarlarını gizleyebilmeni sağlar. Gizli Mod özelliği açılınca bakiye ve işlem tutarların otomatik olarak maskelenir.

 

Ana sayfadaki Papara logosuna çift tıklayarak veya Ayarlar menüsünden Gizli Mod özelliğini açıp kapatabilirsin. Gizli Mod özelliğini hem mobil uygulamada hem de web sitesinde kullanabilirsin.

Güvenliğin için lütfen dikkat et.

Papara hiçbir zaman kullanıcılarının şifrelerini soran, kişisel bilgilerini talep eden veya güncellenmesini isteyen e-postalar göndermez.