Papara: Finansal HizmetlerPaparaÜcretsiz - In Google Play
Görüntüle

Kontrol sende.

Fatura, ulaşım ve diğer bütün ödemelerini
Papara ile yap. Anlık bildirimler ve grafiklerle
harcamalarını takip et, kontrol sende olsun.

Papara Hesabı Aç

Küsuratları yuvarla
Kuruşlar iyiliğe dönüşsün

Papara Card ile yaptığın harcamalardaki küsuratları
bir sonraki TL'ye yuvarlayarak aradaki farkı seçtiğin
sivil toplum kuruluşuna bağışlayabilirsin.

Detaylı Bilgi

24 şehrin ulaşım kartına 7/24 yükleme yap.

Şehir içi ulaşımın kolayıyla tanış. Aralarında İstanbul, İzmir, Mersin, Urfa, Trabzon ve Hatay'ın da olduğu 24 şehirde ulaşım kartını Papara'ya kaydet. Dilediğin zaman ulaşım kartına bakiye yükle, yolda kalma.

Detaylı Bilgi

Havalimanı Hizmetleri ile her uçuşta konforu yaşayın

İstanbul, Sabiha Gökçen, Esenboğa, Adnan Menderes ve Milas havalimanlarında kullanabileceğin Fast Track, Lounge ve Buggy hizmetlerini Papara’dan kolayca satın al. QR kodu ister galerine, ister Apple Cüzdan’ına kaydet. QR kodu okut, yolculuğuna kolayca devam et.

Detaylı Bilgi

Sıkça Sorulan Sorular

Papara hesabın üzerinden fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsin.

  • Ödemeler menüsünden ödemek istediğin faturanın kategorisini ve kurumunu seç. (Doğalgaz > İgdaş)
  • Ödemek istediğin fatura bilgilerini girerek fatura tutarını görüntüle.
  • Papara hesabından ödemeyi gerçekleştir.

Ödemeler > İstanbulkart menüsünden İstanbulkart’ının ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarasını veya arka yüzünde bulunan 04’le başlayıp 80’le biten 14 haneli seri numarasını girerek yükleme yapabilirsin.

Dilersen uygulama üzerinden Kare Kodu Tarat diyerek İstanbulkart'ının arkasında yer alan kare kod ile İstanbulkart numaranı girerek yükleme yapabilirsin.

NFC destekli Android ve iOS cihazlarda İstanbulkart'ının numarasının otomatik olarak algılanması için İstanbulkart'ını telefonuna dokundurman yeterli. 

Yükleme talimatından önce İstanbulkart'ının mevcut bakiyesini görüntüleyebilir, ihtiyacına göre yükleme yapabilirsin. Yüklemek istediğin tutar Türk Lirası hesap bakiyenden düşer.


  • Ödemeler menüsünden ödeme yapmak istediğin kurumu seç ve fatura bilgilerini gir.
  • Kesilmiş bir faturan varsa fatura tutarın görüntülenir, kesilmiş bir faturan olmasa da ödeme talimatı verebilirsin. Bu aşamada Ödeme Talimatı Ver butonuna tıkla.
  • Ödemeler menüsünden talimat verdiğin faturaları görüntüleyebilirsin.
  • Otomatik ödeme talimatı verdiğin faturalar, faturan kesildikten sonra hesabında yeterli bakiye olması durumunda ödenir.

Unutma, faturanı ödedikten sonra da 7/24 otomatik ödeme talimatı verebilirsin. 

Fatura detayında Ödeme Talimatı Ver butonuna tıklaman yeterli. 

Hesabında yeterli bakiye olmaması durumunda fatura ödemesi gerçekleşmez.

Her iki günde bir hesap bakiyen kontrol edilir, yeterli bakiye olduğunda otomatik olarak ödenir. Faturan ödendiğinde veya bakiye yetersizliği nedeniyle ödenmediğinde  bildirim ve e-posta ile bilgilendirilirsin.

Otomatik ödeme talimatını kaldırmak için faturanı seçip Ödeme Talimatını Kaldır butonuna, takipten çıkarmak içinse Takibi Bırak butonuna tıklaman yeterli. Bir faturayı takipten çıkarmak için varsa önce otomatik ödeme talimatını kaldırman gerekir. 

Fatura ödeme işlemlerinin ödeme yaptığın kuruma yansıma süresi farklılık gösterebilir. En kısa sürede fatura ödeme işlemin gerçekleşir.

Fatura ödeme işleminin ilgili kuruma yansımadığını düşünüyorsan Papara'ya kayıtlı cep telefonundan 0850 340 0 340 numaralı kullanıcı destek merkezimizi arayarak ya da Papara'ya kayıtlı e-posta adresinden destek@papara.com adresine yazarak talebini bildirmen yeterli.

Birkaç saniyede hesap aç

Ücretsiz Papara hesabını saniyeler içinde açıp hemen kullanmaya başlayabilirsin.

Papara Hesabı Aç